Pomoc Domowa- spektakl komediowy

Wyobraź sobie taką sytuację: mąż jest przekonany, że jego żony nie będzie w domu, więc umawia się na pikantną schadzkę ze swoją kochankę. W tym samym czasie żona wspomnianego męża równie silnie przekonana, że to właśnie jego nie będzie w domu, umawia się w równie niecnym celu ze swoim kochankiem w tym samym domu. Czy możliwe jest, że spotkania zorganizowane na podstawie tak bardzo fałszywych założeń nie doprowadzą do tragedii? Czy jednoczesne przebywanie w ograniczonej przestrzeni czterech nikczemnych osób nie zakończy się zderzeniem lub wręcz wybuchem? Happy end jest możliwy, jeśli nad wszystkim czuwa piąta osoba – zorientowana we wszystkich sekretach i tajemnie pociągająca za wszystkie sznurki tytułowa pomoc domowa. To dzięki niej wszystko potoczy się bezpiecznie do szczęśliwego (jeśli można o takim mówić) zakończenia. Ona sprawi, że obserwująca wszystko publiczność, wśród której dzięki naszemu serwisowi masz możliwość się znaleźć, będzie miała okazję do reagowania niewymuszonym śmiechem na wiele komicznych sytuacji i dialogów.

Czujesz już, że nie możesz sobie odmówić przyjemności obserwowania rozwoju tak zaplątanej intrygi? Gratulujemy wyczucia i zapraszamy do zarezerwowania biletów na najbliższe przedstawienie już teraz, bo może się okazać, że nawet niewielka zwłoka może skutkować pojawieniem się informacji „bilety wyprzedane”.

Kto za tym stoi?

Tak w skrócie przedstawia się plan spędzenia prawie 2 wypełnionych śmiechem godzin w teatrze, poświęconych oglądaniu sztuki niezwykle popularnego francuskiego dramatopisarza, mistrza farsy i komedii, Marca Camolettiego. O jego pisarskim talencie i umiejętności kreowania widowiskowych scen świadczy należący do niego rekord Guinessa – w 1991 roku sztuka „Boeing Boeing” była wystawiona 17500 razy na deskach teatrów 55 krajów na całym świecie. Co ciekawe, dramatopisarstwo nie było wcale wymarzonym zawodem Camolettiego, a tym bardziej jego ojca, który będąc architektem, właśnie takiej przyszłości upatrywał dla swojego syna. Ten jednak zupełnie nie widział siebie przy deskach kreślarskich i skoro już miał nanosić coś na papier, zdecydował, że zostanie malarzem. Niestety – same chęci nie wystarczą, gdy w ślad za nimi nie podąża talent i zmuszony do szukania zajęcia, które da mu możliwość zarobienia na życie Camoletti zajął się pisaniem sztuk teatralnych.

Nawet najlepsze teksty obcojęzyczne często tracą swój blask w przekładzie. Tutaj jednak świetnie spisał się Bartosz Wierzbięta – ten sam, który wcześniej zasłynął twórczym przekładem ścieżek dialogowych do takich przebojów, jak „Shrek”, „Rybki z ferajny”, czy „Madagaskar”. Błyskotliwe dialogi i inteligentny (choć czasem pikantny) humor, którym skrzy się oryginalna „Pomoc Domowa”, trafiły w dobre ręce i obserwując to, co rozgrywa się na scenie, przekonasz się, że i z tego spektaklu wyniesiesz kilka powiedzonek, które zastąpią suchary, którymi od dłuższego czasu karmisz znajomych.

Kto tak pięknie gra?

Nawet jednak najlepsze teksty niczego nie zdziałają, jeżeli nie zostaną właściwie zinterpretowane i mistrzowsko odegrane na scenie. I tu pojawia się świetnie dobrana grupa aktorów, którzy brawurowo odgrywają wszystkie spirale akcji zawartej w scenariuszu i dokładają do tego wiele smaczków wynikających z posiadanych atutów i doświadczenia aktorskiego. Szczególna rola przypadła odgrywającej tytułową pomoc domową Dominice Gwit. Aktorka, która dała się poznać w rolach serialowych i filmowych, które od kilkunastu lat zdobywają ogromną popularność wśród polskich widzów („Samo życie”, „Ojciec Mateusz”, „Galerianki”, „Na dobre i na złe”) dwoi się i troi, aby zaradzić wszystkim potencjalnie niebezpiecznym sytuacjom, które mogłyby doprowadzić do zdemaskowania intrygantów.

Odgrywający role niewiernych amantów Krzysztof Ibisz, Michał Mikołajczak, Joanna Kupińska, Agata Załęcka, Michał Piróg i Sebastian Stankiewicz to aktorzy, którzy zawsze cieszą się aplauzem publiczności. Ich udział w realizacji „Pomocy Domowej” okazał się strzałem w dziesiątkę, a sceny z ich udziałem na zmianę podgrzewają temperaturę erotycznej ekscytacji i skłaniają do niepohamowanych wybuchów śmiechu, który pozwala rozładować napięcie.

A gdzie bilety?

Oczywiście do nabycia w naszym serwisie. Zgodnie z wcześniejszą sugestią, nie zwlekaj z zamówieniem, bo zwykle na jedno miejsce w teatrze przypada wielu chętnych. Mamy nadzieję, że zobaczymy się na widowni w teatrze, do którego masz najbliżej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń